10 wskazówek, jak pozyskać klientów do swojej praktyki rehabilitacyjnej

Praca w gabinecie rehabilitacyjnym, a nawet rozpoczęcie własnej działalności, może być wyzwaniem. Walka o klientów jest ostra, a koszt zdobycia pozycji eksperta w dziedzinie usług rehabilitacyjnych – wysoki. Praca wśród tak wielu specjalistów w tak małej niszy oznacza, że jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymać klientów, musisz wyróżnić się spośród innych. Oto kilka wskazówek, jak przyciągnąć nowych klientów i rozwinąć swoją praktykę. Praca w charakterze terapeuty może być satysfakcjonująca, ale także niewątpliwie wiąże się z wyjątkowymi wyzwaniami. Jeśli myślisz o założeniu własnej praktyki terapeutycznej, przed wykonaniem tego kroku powinieneś rozważyć kilka kwestii.

Poznaj swoją publiczność

Zanim zaczniesz się martwić o marketing i reklamę, musisz wiedzieć, do kogo kierujesz swoje działania. Z iloma osobami rywalizujesz o uwagę i złotówki? W jakim są wieku? Czy są to głównie mężczyźni, czy kobiety? Jakie są ich zainteresowania? Jakie są ich bolączki, w których możesz pomóc? Im więcej wiesz o swoich potencjalnych klientach, tym lepiej możesz dostosować swoje działania marketingowe i promocyjne do ich potrzeb. Jeśli nie wiesz, do kogo kierujesz swoje działania marketingowe, szanse na nawiązanie kontaktu z tymi klientami i przekonanie ich do siebie są bardzo małe.

Dowiedz się, gdzie przebywa Twój idealny klient.

Jakie portale społecznościowe odwiedzają? Jakie strony internetowe odwiedzają? Gdzie szukają informacji na temat procesu rehabilitacji? Na jakich forach internetowych poświęconych rehabilitacji bywają? Dowiedz się, gdzie przebywa Twój idealny klient i nawiąż z nim kontakt. Możesz wykorzystać te strony jako miejsca do budowania swojej reputacji, prezentowania swojej wiedzy i umieszczania linków do swojej strony internetowej lub innych stron w mediach społecznościowych.

Oferuj ekskluzywne usługi

Jakie usługi możesz świadczyć, których nikt inny w Twojej okolicy nie świadczy? Co możesz zrobić, czego nie robi nikt inny? Co możesz zaoferować, czego nie robi nikt inny? Bądź ekspertem w swojej dziedzinie, niezależnie od tego, na czym chcesz się skupić, i oferuj wyłącznie te usługi. Za te usługi możesz pobierać wyższe opłaty i jest mniej prawdopodobne, że będziesz walczył o klientów z innymi profesjonalistami w Twojej okolicy.

Zapewnij wyjątkową obsługę klienta

Co Twoi klienci mówią o Twojej firmie? Co mówią o Tobie inni specjaliści? Jak traktujesz swoich klientów? Firmy rehabilitacyjne odnoszące sukcesy nie skupiają się wyłącznie na zwykłym traktowaniu klientów. Skupiają się na tym, aby wyjątkowo traktować swoich klientów. Ważne jest, abyś skupił się na zapewnieniu wyjątkowej obsługi klienta i dostarczaniu wartości.

Bądź ekspertem w swojej dziedzinie

Jeśli jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, jest mniej prawdopodobne, że ktoś przyjdzie i zabierze Ci klientów. Możesz też pobierać wyższe opłaty za swoje usługi. Skup się na tym, aby stać się ekspertem w swojej dziedzinie. Należy czytać książki, blogi, brać udział w konferencjach i udzielać się na forach internetowych związanych z daną dziedziną.

Pracuj nad siecią, pracuj nad siecią, pracuj nad siecią

Jednym z najważniejszych elementów marketingu praktyki rehabilitacyjnej jest budowanie sieci kontaktów. Relacje, powiązania i partnerstwo są kluczowe w branży rehabilitacyjnej. Dowiedz się, gdzie Twoi idealni klienci przebywają w sieci i zacznij budować tam relacje. Udzielaj się na forach, grupach na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Buduj relacje z innymi specjalistami w swojej dziedzinie. Nawiązuj kontakty z osobami, które są zainteresowane oferowanymi przez Ciebie usługami.

Odbuduj zaufanie potencjalnych klientów

Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się specjaliści od rehabilitacji, jest fakt, że ogół społeczeństwa ich nie zna lub ma złe doświadczenia związane z rehabilitacją. Jest to często spowodowane ilością błędnych informacji na temat procesu, związanych z nim kosztów oraz brakiem zrozumienia, jak działają te usługi. Znajdź sposoby na obalenie powszechnych błędnych przekonań na temat oferowanych przez Ciebie usług. Należy udzielać się na forach internetowych, nawiązywać kontakty z innymi specjalistami w danej dziedzinie i szukać sposobów, aby pokazać społeczeństwu, że jest się ekspertem w swojej dziedzinie.

Bądź cierpliwy, budowanie reputacji wymaga czasu.

Kiedy zaczynasz budować swój biznes rehabilitacyjny, nie spodziewasz się od razu przynosić mnóstwa pieniędzy. Ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość, zbudować swoją reputację i upewnić się, że ma się solidne podstawy w swojej dziedzinie. Budowanie reputacji wymaga czasu i nie można się z tym spieszyć. Można jednak przyspieszyć ten proces, udzielając się na forach, nawiązując kontakty z innymi specjalistami w swojej dziedzinie i budując swoją sieć kontaktów, gdzie tylko się da.

Wymyśl kilka różnych pomysłów marketingowych.

Jak myślisz, jakie pomysły marketingowe byłyby najlepsze dla Twojej praktyki? Gdzie Twoi idealni klienci spędzają większość czasu? Co lubią czytać, oglądać i słuchać? Po określeniu najlepszych miejsc do prowadzenia działalności i najlepszych sposobów kontaktowania się z klientami, należy opracować kilka różnych pomysłów na promocję swoich usług. Nie chcesz wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka, a jeśli jeden pomysł marketingowy nie zadziała tak dobrze, jak się spodziewałeś, masz plan awaryjny.

Nawiązywanie kontaktów i reklama

Skupiając się na budowaniu relacji i kontaktów z innymi profesjonalistami, warto mieć również przygotowaną strategię reklamową i marketingową. W swoim biznesplanie uwzględnij budżet na budowanie sieci kontaktów i reklamę. Dowiedz się, gdzie Twoi potencjalni klienci przebywają w Internecie. Jakie blogi czytają? Które czasopisma prenumerują? Gdzie szukają wiedzy na temat zdrowia i dobrego samopoczucia? Istnieje wiele różnych sposobów na reklamowanie swojej firmy. Znajdź najlepszy dla siebie i zacznij wdrażać swój plan już dziś.

UDOSTĘPNIJ UDOSTĘPNIJ

Nasze studio w liczbach

Rekomendacje

Mariusz Dzięcioł

Mariusz Dzięcioł

Karolina i Michał to dwójka nieocenionych ekspertów w swojej branży. Jednak nie zawsze dobrzy fachowcy potrafią dobrze sprzedawać swoje usługi, Oni to potrafią i robią to coraz lepiej. Co najważniejsze wspierają też innych w tworzeniu swojego biznesu.Rozmowy z Nimi dały mi wiele więcej niż książki i blogi o biznesie. Uważam, że w branży zdrowotnej, czy fitness brakuje nam właśnie takich mentorów jak Oni, dlatego bardzo się cieszę, że dzielą się teraz swoimi doświadczeniami na szerszym forum. Co najważniejsze, oprócz tego, co robić mówią też o tym, czego nie robić i dlaczego, a wiedza ta poparta jest nie tylko teorią ale co najważniejsze skuteczną praktyką. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Dawid Mieczkowski

Dawid Mieczkowski

Mówi się, że ważne jest otaczanie się dobrymi ludźmi. Do takich z pewnością można zaliczyć Karolinę i Michała. Dzięki nim nauczyłem dużo nie tylko jako trener, ale przede wszystkim człowiek. Bez wątpienia są to ludzie o ciepłym serduchu, skorzy do pomocy i chętnie dzielący się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem. Życzę każdemu takich przyjaciół. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Kamil Ciężki

Kamil Ciężki

Karolina i Michał to dwoje profesjonalistów w swoich dziedzinach, którzy nie tylko sami osiągnęli ogromny sukces biznesowy w branży fizjoterapeutycznej czy około-fitnessowej, ale też wiedzą, jak o tym mówić i jak innym pokazać, co można zrobić, aby podobny sukces osiągnąć. Służą mądrym słowem i wsparciem merytorycznym, a patrząc na ich działania można się naprawdę nieźle zmotywować i zainspirować. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]

Patrycja / Pełnia Ruchu

Patrycja / Pełnia Ruchu

Karolina i Michał tworzą świetnie dobraną w życiu prywatnym i zawodowym parę, która prze do przodu, jak burza. W tym wszystkim zachowują profesjonalizm i spokój, który w połączeniu z ich wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w sporcie i terapii ruchowej daje świetne rezultaty biznesowe, czym chcą i chętnie dzielą się z innymi. Polecam ich jako ludzi, którzy wiedzą, co mówią i robią. [ pokaż dalej ][ pokaż mniej ]