5 wskazówek dotyczących zatrzymania klienta w gabinecie rehabilitacyjnym

Ponieważ świat biznesu z każdym dniem staje się coraz bardziej konkurencyjny, aby odnieść sukces, trzeba wyprzedzać trendy. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, czy pracujesz w dużej korporacji, ważne jest, aby myśleć nieszablonowo i znajdować nowe sposoby na wyróżnienie się na tle konkurencji.

Jednym ze sposobów, w jaki firmy mogą tego dokonać, jest skupienie się na utrzymaniu i lojalności zarówno na poziomie indywidualnym, jak i całej firmy. Pomoże to w utrzymaniu klientów, którzy będą do nas stale powracać, co z kolei przyczyni się do zwiększenia zysków firmy.

Zadowolenie klientów nie tylko buduje zaufanie, ale także sprawia, że chętniej polecają oni firmę swoim przyjaciołom i rodzinie, którzy mogą stać się długoterminowymi klientami. Jak zatem zwiększyć wskaźnik utrzymania klientów, aby wciąż do nas wracali? Oto pięć wskazówek, jak poprawić wskaźnik utrzymania klientów w gabinecie rehabilitacyjnym.

Oferuj ekskluzywne usługi i korzyści

Aby zacząć poprawiać wskaźniki utrzymania klientów, ważne jest, aby oferować ekskluzywne usługi i korzyści. Pomoże to wyróżnić Twój gabinet na tle konkurencji i sprawi, że klienci chętniej będą wracać do Twojej placówki.

Wybierając usługi, upewnij się, że znajdziesz coś, co klienci naprawdę docenią. Może to być wszystko, od oferowania bezpłatnego parkingu po gwarancję, że użyte podczas zabiegów materiały czy narzędzia są już wliczone w cenę wizyty.

Jeśli chcesz dać swoim klientom coś naprawdę wyjątkowego, zawsze możesz rozważyć stworzenie programu lojalnościowego. Jest to świetny sposób na nagradzanie klientów za ich stałą współpracę. Programy lojalnościowe nie tylko przynoszą korzyści klientom, ale także działają na korzyść Twojej firmy, zwiększając wskaźnik utrzymania klientów.

Naucz swoich klientów, jak działa rehabilitacja i dlaczego jest ważna

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na poprawę wskaźnika utrzymania klientów jest upewnienie się, że klienci posiadają wiedzę na temat procesu rehabilitacji i czują się z nim komfortowo. Pomoże to zredukować stres, jaki mogą odczuwać podczas leczenia, a także wszelkie obawy związane z kosztami leczenia. Można to osiągnąć, pisząc o całym procesie na swojej stronie internetowej albo wkalkulowując przeprowadzenie przez proces w czas pierwszej wizyty.

Możesz także rozpocząć lub przyłączyć się do rozmowy na temat wartości fizjoterapii i innych rodzajów rehabilitacji na portalach społecznościowych. W ten sposób nie tylko poinformujesz swoich klientów o korzyściach płynących z Twoich usług, ale także ogólnie rozpropagujesz swoją praktykę.

Dzięki temu Ty i Twój gabinet będziecie bardziej widoczni dla opinii publicznej, co z kolei zwiększy prawdopodobieństwo, że klienci będą do Ciebie przychodzić w sprawach związanych z rehabilitacją.

Bądź przejrzysty

Przejrzystość w kontaktach z klientami to dobry sposób na zwiększenie wskaźników utrzymania klientów. Przejrzystość nie tylko pomaga budować zaufanie klientów, ale także sprawia, że czują się oni bardziej komfortowo, robiąc interesy z Tobą. Jest to ważne nie tylko dla nowych klientów, ale także dla tych, którzy są z nami od dłuższego czasu.

Może się zdarzyć, że pacjenci będą chcieli zadać Ci pytania, ale będą się wahać, czy to zrobić z powodu braku komfortu. Przejrzystość w kontaktach z klientami może pomóc wyjaśnić wszelkie nieporozumienia, jakie mogą oni mieć. Dzięki temu będą się czuli bardziej komfortowo, przychodząc do Ciebie, co z kolei sprawi, że chętniej pozostaną lojalnymi klientami.

Zapewnij doskonałą obsługę klienta

Innym ważnym sposobem na poprawę wskaźnika utrzymania klientów jest upewnienie się, że Twój gabinet zapewnia doskonałą obsługę klienta. Może się to wydawać oczywiste, ale wiele osób o tym zapomina. Obsługa klienta jest ważna dla każdej firmy, ale w przypadku gabinetu rehabilitacyjnego jest absolutnie niezbędna.

Kiedy ktoś zgłasza się na leczenie, prawdopodobnie nie czuje się zbyt dobrze we własnej skórze. Może też nie być pewien, czego się spodziewać i mieć pytania dotyczące procesu leczenia. Ważne jest, aby zapewnić klientom poczucie komfortu i odpowiedzieć na wszelkie pytania. Pomoże to nie tylko uspokoić ich nerwy, ale także da im do zrozumienia, że Ci na nich zależy.

Doskonała obsługa klienta sprawi, że Twoi obecni klienci będą do Ciebie wracać, a jednocześnie chętniej będą Cię polecać swoim przyjaciołom i rodzinie.

Nie bój się pytać o opinie klientów

Innym sposobem na poprawę wskaźnika utrzymania klientów jest pytanie o opinie. Dzięki temu klienci nie tylko będą wiedzieli, że zależy Ci na ich opinii, ale także zyskasz cenne wskazówki, jak możesz ulepszyć swoją praktykę. Może to być trudne, aby dotrzeć do klientów i poprosić ich o opinię, ale jest to ważna część poprawy biznesu. Chcesz mieć pewność, że otrzymujesz od swoich klientów informacje, których potrzebujesz, aby lepiej zaspokajać ich potrzeby i doskonalić swoją praktykę. Dzięki temu klienci będą chętniej wracać do gabinetu w przyszłości. Upewnij się jednak, że prosisz o informacje zwrotne we właściwym czasie.

Nie należy prosić klientów o opinie zaraz po zabiegu. Daj im trochę czasu na przemyślenie swoich doświadczeń, a następnie skontaktuj się z nimi ponownie. Można również rozważyć utworzenie ankiety internetowej lub rozesłanie ankiety pocztą elektroniczną w celu zebrania opinii.

Praktyki rehabilitacyjne mogą zwiększyć wskaźnik utrzymania klientów, oferując im ekskluzywne usługi i korzyści, ucząc ich, jak działa rehabilitacja, zachowując przejrzystość, zapewniając doskonałą obsługę klienta i nie bojąc się prosić o opinie. Stosując się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twoi klienci pozostaną z Tobą na dłużej.

UDOSTĘPNIJ UDOSTĘPNIJ

Nasze studio w liczbach

Zaufali nam

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 obecnie jestem na 4 roku fizjoterapii i pracuje jako masażystka. Prowadzę swojego Instagrama (twoja.ulubiona.fizjo) na którym pisze o fizjoterapii uroginekologicznej którą chcę się zajmować w przyszłości 🙂 od kursu oczekuje pomocy w zdobyciu większej Wiedzy na temat tworzenia skutecznych reklam. Chciałabym rozwinąć mój insta profil oraz zdobyć więcej klientek na masaże. A zaufałam wam bo długo was obserwuje 😉

polecający zdrowybiznes

Część 😊 no to łamiemy to lody 😉 jestem mikroprzedsiębiorcą a w zasadzie to samozatrudnionym czyli prowadzę mały gabinet gdzie działam sam. Niestety może trochę wstyd się przyznać ale od już 4 lat walczę w zasadzie o każdego pacjenta żeby się utrzymać jak gąbka na powierzchni. Wiem, że wiele błędów popełniłem i to głównie właśnie w kwestii rozszerzania informacji na temat tego czym się zajmuję i że wgl jestem na rynku. Mam stronę internetową (jeżeli chcielibyście zobaczyć to proszę 😉 www fizjokf.pl ) także insta i FB ale zwyczajnie brak mi weny być może umiejętności aby to prowadzić i tutaj chętnie bym uzyskał pomoc żeby wiedzieć jak to robić oraz aby zyskać więcej pacjentów/pracy/pieniążków 😊 a zaufanie ponieważ pokonaliście mnie podczas webinarów, no kurcze po prostu widać że wiecie o czym mówicie 😁

polecający zdrowybiznes

Hej 🙂 Jestem fizjoterapeutą. Trochę doświadczenia w pracy zdążyłem już nabyć, długo się zbierałem w sobie aż wreszcie otworzyłem swój gabinet rok temu w Opolu (https://gabinet-moveo.pl/). W zasadzie Zdrowy Biznes jest z Moveo od samego początku, a to za przyczyną kanału na YT i filmów tam zamieszczonych. Z uwagą wysłuchałem wszystkich, więc niewątpliwie miały jakiś udział w obecnej formie mojego gabinetu. Poza tym użytkownik Maila od Serca i Fizjoksiążki. Oba tematy potraktowałem jako typową inwestycje w firmę i było warto. Mój cel jest ambitny, to podwojenie liczy pacjentów gabinetowych i stopniowe wygaszanie wizyt domowych, które świadcze w martwych dla mnie godzinach porannych. Fb i Insta istnieją, staram się, zobaczymy jaka będzie ocena 🙂 PS. Stronkę stawiałem sam, więc liczę się z tym, że pewnie wiele do poprawy tam będzie, i zapewne Zdrowy Biznes to odpowiednie miejsce żeby się w tym kierunku dokształcić.

polecający zdrowybiznes

Cześć 😊 Jestem magistrem fizjo oraz trenerem personalnym. Pracuje głównie ruchowo, czasem masuje. Moim celem jednak jest głównie praca terapeuty ruchowego. Na kursie mam nadzieję zdobyć potrzebną wiedzę jak pozyskiwać pacjentów na terapię ruchową. Uważam że Dachowscy robią super robotę jako fizjo i szkoleniowcy więc dlatego zapisałam się na kurs. Moja strona: http://treningplusfizjoterapia.pl

polecający zdrowybiznes

Hej 😉 Od kwietnia prowadzę własny gabinet połączony z małą salka do ćwiczeń. Jestem magistrem fizjoterapii. Na chwilę obecną jest to moje jedyne miejsce zatrudnienia. Mam ok 3-4 pacjentów dziennie. W przeszłości mocno angażowałem się w Nordic Walking, wtedy prowadziłem już swój fanpage. Od kursu oczekuje pomocy w rozwinięciu swojej sieci klientów. Tworzeniu sensownych postów na insta i FB. Chciałbym specjalizować się w terapii stawów skroniowo żuchwowych. Nawiązać kontakt z lokalnymi dentystami. Jeszcze nic w tym kierunku nie robiłem, to jest mój plan. Zaufałem bo śledzę Wasze sociale i widzę że robicie dobrą robotę i jesteście szczerzy w tym co mówicie 😉 Mój FB Fizjotrening - Pan od kijków Mój insta: panodkijkow

polecający zdrowybiznes

Cześć:) pracuję w Centrum Synergia od 9 lat, a gabinet w tym roku obchodzi 15lecie. Na brak pacjentów nie możemy narzekać, jesteśmy już trochę dinozaurem na lokalnym rynku usług fizjo, ale nie chcemy, aby to uśpiło naszą czujność 😉 Od kursu oczekuję wskazówek w którą stronę prowadzić marketing firmy, która istnieje na rynku od lat, co jeszcze można zrobić. A zaufałam po pierwszym Waszym live. No i dlatego, że mądrzy ludzie z Was.

polecający zdrowybiznes

Hejka 😁 jestem na finiszu studiów (obrona 27.06) I pracuje jako "asystent" fizjoterapeuty - od masowania i trenowania czyli zeby w ogóle moc cos w miare legalnie porobic przy pacjentach i z tego zarobić + znajduje i dojeżdżam do pacjentów głównie bólowych, znalezionych na fixly i z polecenia. W taki sposób dzialam już 1.5 roku. Najlepiej czuje się w ortopedii a zwłaszcza jeśli chodzi kolanka i kregoslupy 😊 na kurs się zdecydowałem bowiem chciałbym jak najszybciej otworzyć własny biznes (w tym moze jakos bez konieczności wyrobienia 3 lat stażu) a zaufałem wam z uwagi na drogę jaką sami przeszliście, czyli z niewielkiego gabinetu do czegoś o czym sam marzę by osiągnąć 🙂 A i pracuje w 75% ruchowo a w 25% manualnie 😅

polecający zdrowybiznes

Cześć, zajmuje się fizjoterapia Stomatologiczna w Warszawskim Międzylesiu. Nie mam problemu z klientami jak na razie grafik zapełniony na cały miesiąc. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chce rozwijać swój biznes bo mam na to sporo pomysłów. Dlaczego wybrałam kurs ? chyba dlatego że lubię uczyć się od lepszych i podejmować wyzwania. Po za tym lubię iść pod prąd, działać na własnych zasadach. Przyznam że na początku kiedy zaczęłam obserwować ciebie Michał Dachowski to wkurzales mnie 😂🙃 sorry za szczerość. Po tem było już z górki po jakimś live uznałam że w sumie gadasz z sensem. Ale wrażenie na mnie zrobila twoja żona ! To jest kobieta petarda ! A ja uwielbiam osoby które mają wiedzę, obeznanie i do tego lekkość w przekazywaniu wiedzy. 😁

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 jestem fizjoterapeutą i trenerem przygotowania motorycznego. Przez 7 lat pracowałem w tych obszarach w akademii piłkarskiej i kadrach młodzieżowych. Pół roku temu zrezygnowałem z tych funkcji i założyłem https://pro-balans.pl/ wynajmując gabinet i małą salę do treningu https://www.albatrosmed.pl/ . Obecnie 80% moich klientów to zawodnicy, którzy przez te kilka lat mieli ze mną kontakt na treningach, zgrupowaniach. Od kursu oczekuje, że pomoże trafić do mnie osobom, które mnie nie znały wcześniej. Obecnie mam 6-8 pacjentów dziennie i chciałbym zatrudnić osobę do pomocy. Zaufałem Wam, ponieważ przesłuchiwałem podcasty Zdrowego Biznesu 🙂

polecający zdrowybiznes

Czołem! Jestem Kamil Ciężki Trener i jestem terapeutą ruchowym, pracuje tylko ruchem, od prawie 2 lat prowadzę swoje studio w Białymstoku. Mam pełny grafik i wydaje mi się wysokie ceny i nie wiem co dalej, jak zrobić kolejny krok w kierunku zatrudnienia pracownika i tego tez oczekuje od kursu. Poza tym wszystko co robi Michał Dachowski jest dobre 🤷 i dlatego tu jestem 🙂 Pozdrawiam Was wszystkich!

polecający zdrowybiznes

Cześć, studiuję fizjo i zaczynam pracować jako trener/terapeuta ruchowy. Zależy mi na budowaniu swojej marki i trafieniu z treściami do grupy z którą chciałabym pracować. Obecnie pracuje 'u kogoś' i zapewne przez jakiś czas na pewno jeszcze tak będzie stąd interesuje mnie temat negocjowania warunków współpracy. Póki co próbuje sił w ig. W planach strona itd. I na to czekam. A Dachowskim zaufałam, bo widzę że to co robią jest dobre. Therapy to najlepszy argument.

polecający zdrowybiznes

Z dużym opóźnieniem,ale nadrabiam! 😉 Cześć jestem fizjoterapeutką oraz trenerem. Od dwóch lat prowadzę własny gabinet, od 10 lat pracuje dla PZbad, aktualnie prowadząc ośrodek juniorski kadrowy i zaczynam prowadzić treningi indywidualne,ale brakuje mi na to czasu:) Chce się dalej rozwijać, wiem,że muszę ruszyć z social mediami,dlatego jestem tutaj,aby mieć motywację do zrobienia tego. Znam Michała, dlatego wiem,że to jest dobry wybor;)!

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 od kilku lat pracuję jako fizjo, od 1,5 roku w swoim gabinecie! Zależy mi na wypełnieniu grafiku. W niedalekiej przyszłości przeprowadzam się do nowego miasteczka i początkowo mam w planach prowadzić praktykę w dwóch gabinetach. Chciałabym jak najszybciej zdobyć nową grupę pacjentów w nowym miejscu. Mam problem z otworzeniem się na social media:/ a może bardziej z wyrażaniem siebie i reklamowaniem swojej pracy. Wybrałam ten kurs, bo przekonaliscie mnie webinarami i innymi zabawkami w social media. Liczę na owocną współpracę 🙏

polecający zdrowybiznes

Cześć. Jestem fizjoterapeutą. Pracuje z pacjentami z problematyką ortopedyczna w Poznaniu. W swojej pracy wykorzystuje techniki manuale jak i szeroko pojętym ruch. Uczestnicząc w kursie chciałbym rozwinąć umiejętności marketingowe i zacząć skuteczniej wcielać je w życie:) Jako kursant Balckroll Therapy nie musiałem się długo zastanawiać nad zaufaniem 😉