Porównanie strategii White Hat i Black Hat SEO: Na czym polega różnica?

Jeśli chodzi o optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), istnieją dwie główne strategie, które można wykorzystać, aby poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania: white hat SEO i black hat SEO. Terminy te odnoszą się do sposobu optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek. White hat SEO odnosi się do metod, które strony internetowe stosują, aby poprawić swoją widoczność w wyszukiwarkach, które są zgodne z zasadami i najlepszymi praktykami wyszukiwarek takich jak Google, Bing i Yahoo. Z drugiej strony, black hat SEO odnosi się do metod stosowanych przez strony internetowe, które próbują oszukać wyszukiwarki, aby pozycjonowały je wyżej, niż na to zasługują. W tym artykule szczegółowo omówimy obie strategie, abyś mógł wybrać, która z nich jest najlepsza dla Twojej firmy lub strony internetowej.

Co to jest White Hat SEO?

White hat SEO to metoda optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, która wykorzystuje tylko sprawdzone i poprawne techniki, które nie naruszają żadnych zasad ani warunków korzystania z usług wyszukiwarki. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zostaniesz ukarany przez Google lub inne wyszukiwarki. White hat SEO jest również znane jako „organiczne SEO”, „etyczne SEO”, „dobre SEO”, „prawidłowe SEO”, „standardowe SEO”, „przestrzegane SEO” lub „naturalnie występujące SEO”, w zależności od tego, kogo zapytamy. White hat SEO odnosi się do metod SEO, które są przyjazne dla wyszukiwarek i które są zgodne z zasadami SEO. White hat SEO to najlepszy sposób, aby w sposób naturalny i organiczny przyciągnąć do witryny nowy ruch, nie będąc przy tym uznanym za spam. Wyszukiwarki chcą dostarczać swoim użytkownikom jak najlepsze treści, dlatego stosują złożone algorytmy, aby określić, które strony są najbardziej odpowiednie dla wyszukiwanych przez użytkownika. Algorytmy te wykorzystują różne czynniki do tworzenia rankingu witryny, takie jak liczba backlinków, liczba udostępnień, liczba polubień itp. White hat SEO to sposób optymalizacji witryny w celu poprawy tych czynników, a tym samym uzyskania wyższej pozycji w wyszukiwarkach.

Co to jest Black Hat SEO?

Black hat SEO to metoda optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, która wykorzystuje szereg krótkoterminowych i długoterminowych technik, które naruszają zasady lub warunki świadczenia usług przez wyszukiwarkę. Ten rodzaj SEO jest ryzykowny, ponieważ może spowodować, że witryna zostanie ukarana lub nawet wykluczona z wyszukiwarki. Black hat SEO odnosi się do metod SEO, które są nieprzyjazne dla wyszukiwarek i które naruszają zasady działania wyszukiwarek. Black hat SEO jest niezgodne z warunkami korzystania z usług wyszukiwarek i może doprowadzić do zablokowania witryny, jeśli zostanie się na tym przyłapanym. Wiele osób uważa, że nie jest możliwe uzyskanie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach bez stosowania black hat SEO, ale to nieprawda. Większość ludzi stosuje black hat SEO, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób na osiągnięcie wysokiej pozycji w krótkim czasie. Black hat SEO to sposób optymalizacji witryny w celu poprawy tych czynników, a tym samym uzyskania wyższej pozycji w wyszukiwarkach. Różnica między white hat SEO a black hat SEO polega na tym, że white hat SEO wykorzystuje tylko metody, które są akceptowane przez wyszukiwarki. Black hat SEO wykorzystuje metody, które wyszukiwarki uznają za spam i które starają się wyeliminować ze swoich baz danych. Black hat SEO jest niezgodne z regulaminem większości wyszukiwarek i może doprowadzić do zablokowania witryny, jeśli zostaniesz na tym przyłapany. Utrzymanie witryny stosującej black hat SEO jest o wiele trudniejsze, a w dłuższej perspektywie może ona nie zajmować tak wysokiej pozycji w rankingu.

Kluczowe różnice między White Hat a Black Hat SEO

Istnieje kilka zasadniczych różnic między tymi dwoma metodami:

 • W przypadku white hat SEO, treść Twojej strony będzie świetna i użyteczna dla czytelników. Z drugiej strony, w przypadku black hat SEO treść będzie niskiej jakości i naszpikowana słowami kluczowymi.
 • White hat SEO pomoże Ci zbudować uzasadnione backlinki i poprawić autorytet Twojej strony. Black hat SEO spowoduje, że zostaniesz zbanowany i nie będziesz miał linków zwrotnych.
 • Wysiłki podejmowane w ramach pozycjonowania białego kapelusza zostaną nagrodzone z czasem, wraz z poprawą pozycji w wyszukiwarkach. Działania Black hat SEO przyniosą jedynie krótkoterminowe rezultaty i nie są trwałe.
 • White hat SEO to długoterminowy, zrównoważony sposób na sprowadzenie wysokiej jakości ruchu na Twoją stronę. Black hat SEO to krótkoterminowy, nietrwały sposób na sprowadzenie na stronę ruchu o niskiej jakości.
 • White hat SEO pomoże Ci zbudować reputację eksperta w swojej dziedzinie. Black hat SEO sprawi, że będziesz wyglądać, jakbyś próbował zarobić na swojej witrynie.

Zalety White Hat SEO

 • Legalne i naturalne. White Hat SEO to długoterminowa strategia, która zbuduje twoją stronę i przyniesie ci długotrwały, zrównoważony ruch.
 • Pomaga Twojej stronie osiągnąć wyższą pozycję w wyszukiwarkach i znaleźć więcej klientów. White hat SEO jest jednym z najbardziej popularnych sposobów na pozyskanie nowych klientów na Twoją stronę.
 • Zwiększa autorytet i wiarygodność witryny. Jeśli poprawnie zastosujesz white hat SEO, Twoja witryna stanie się bardziej autorytatywna i godna zaufania.
 • Pomaga uniknąć kar ze strony wyszukiwarek. Dzięki białemu kapeluszowi SEO nie zostaniesz ukarany przez Google lub inne główne wyszukiwarki.
 • Sprawia, że jesteś postrzegany jako ekspert w swojej branży. Jeśli poprawnie zastosujesz white hat SEO, będziesz wyglądał jak ekspert w swojej dziedzinie.

Zalety Black Hat SEO

 • Prosty i szybki sposób na zdobycie ruchu na twojej stronie. Jeśli potrzebujesz szybkich rezultatów na swojej stronie, black hat SEO jest najprostszym sposobem na szybkie pozyskanie ruchu.
 • Backlinki są łatwe do zbudowania. Black hat SEO jest łatwiejsze do wdrożenia niż white hat SEO i pozwoli na szybsze uzyskanie backlinków.
 • Brak czasu na tworzenie treści o wysokiej jakości. Jeśli nie masz czasu na tworzenie treści o wysokiej jakości, możesz użyć black hat SEO, aby szybko poprawić pozycję swojej strony internetowej.
 • Brak czasu na budowanie autorytetu strony. Nie masz wystarczająco dużo czasu, aby zbudować autorytet swojej strony za pomocą white hat SEO.
 • Twoja strona musi zdobyć ruch tak szybko, jak to możliwe. Jeśli uruchamiasz nową witrynę, musisz jak najszybciej zapewnić jej wysoką pozycję.

Podsumowanie

White hat SEO jest najbardziej zrównoważonym sposobem na osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania (SERP). Jest to strategia długoterminowa, która koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom użytecznych treści o wysokiej jakości. White hat SEO wymaga cierpliwości i wytrwałości, a na efekty trzeba długo czekać. Z drugiej strony, black hat SEO to strategia krótkoterminowa, która koncentruje się na uzyskaniu szybkich rezultatów. Black hat SEO jest bardziej ryzykowną strategią, ponieważ polega na oszukiwaniu wyszukiwarek i może spowodować zablokowanie witryny w SERP-ach, jeśli zostanie przyłapana.

UDOSTĘPNIJ UDOSTĘPNIJ

Nasze studio w liczbach

Zaufali nam

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 obecnie jestem na 4 roku fizjoterapii i pracuje jako masażystka. Prowadzę swojego Instagrama (twoja.ulubiona.fizjo) na którym pisze o fizjoterapii uroginekologicznej którą chcę się zajmować w przyszłości 🙂 od kursu oczekuje pomocy w zdobyciu większej Wiedzy na temat tworzenia skutecznych reklam. Chciałabym rozwinąć mój insta profil oraz zdobyć więcej klientek na masaże. A zaufałam wam bo długo was obserwuje 😉

polecający zdrowybiznes

Część 😊 no to łamiemy to lody 😉 jestem mikroprzedsiębiorcą a w zasadzie to samozatrudnionym czyli prowadzę mały gabinet gdzie działam sam. Niestety może trochę wstyd się przyznać ale od już 4 lat walczę w zasadzie o każdego pacjenta żeby się utrzymać jak gąbka na powierzchni. Wiem, że wiele błędów popełniłem i to głównie właśnie w kwestii rozszerzania informacji na temat tego czym się zajmuję i że wgl jestem na rynku. Mam stronę internetową (jeżeli chcielibyście zobaczyć to proszę 😉 www fizjokf.pl ) także insta i FB ale zwyczajnie brak mi weny być może umiejętności aby to prowadzić i tutaj chętnie bym uzyskał pomoc żeby wiedzieć jak to robić oraz aby zyskać więcej pacjentów/pracy/pieniążków 😊 a zaufanie ponieważ pokonaliście mnie podczas webinarów, no kurcze po prostu widać że wiecie o czym mówicie 😁

polecający zdrowybiznes

Hej 🙂 Jestem fizjoterapeutą. Trochę doświadczenia w pracy zdążyłem już nabyć, długo się zbierałem w sobie aż wreszcie otworzyłem swój gabinet rok temu w Opolu (https://gabinet-moveo.pl/). W zasadzie Zdrowy Biznes jest z Moveo od samego początku, a to za przyczyną kanału na YT i filmów tam zamieszczonych. Z uwagą wysłuchałem wszystkich, więc niewątpliwie miały jakiś udział w obecnej formie mojego gabinetu. Poza tym użytkownik Maila od Serca i Fizjoksiążki. Oba tematy potraktowałem jako typową inwestycje w firmę i było warto. Mój cel jest ambitny, to podwojenie liczy pacjentów gabinetowych i stopniowe wygaszanie wizyt domowych, które świadcze w martwych dla mnie godzinach porannych. Fb i Insta istnieją, staram się, zobaczymy jaka będzie ocena 🙂 PS. Stronkę stawiałem sam, więc liczę się z tym, że pewnie wiele do poprawy tam będzie, i zapewne Zdrowy Biznes to odpowiednie miejsce żeby się w tym kierunku dokształcić.

polecający zdrowybiznes

Cześć 😊 Jestem magistrem fizjo oraz trenerem personalnym. Pracuje głównie ruchowo, czasem masuje. Moim celem jednak jest głównie praca terapeuty ruchowego. Na kursie mam nadzieję zdobyć potrzebną wiedzę jak pozyskiwać pacjentów na terapię ruchową. Uważam że Dachowscy robią super robotę jako fizjo i szkoleniowcy więc dlatego zapisałam się na kurs. Moja strona: http://treningplusfizjoterapia.pl

polecający zdrowybiznes

Hej 😉 Od kwietnia prowadzę własny gabinet połączony z małą salka do ćwiczeń. Jestem magistrem fizjoterapii. Na chwilę obecną jest to moje jedyne miejsce zatrudnienia. Mam ok 3-4 pacjentów dziennie. W przeszłości mocno angażowałem się w Nordic Walking, wtedy prowadziłem już swój fanpage. Od kursu oczekuje pomocy w rozwinięciu swojej sieci klientów. Tworzeniu sensownych postów na insta i FB. Chciałbym specjalizować się w terapii stawów skroniowo żuchwowych. Nawiązać kontakt z lokalnymi dentystami. Jeszcze nic w tym kierunku nie robiłem, to jest mój plan. Zaufałem bo śledzę Wasze sociale i widzę że robicie dobrą robotę i jesteście szczerzy w tym co mówicie 😉 Mój FB Fizjotrening - Pan od kijków Mój insta: panodkijkow

polecający zdrowybiznes

Cześć:) pracuję w Centrum Synergia od 9 lat, a gabinet w tym roku obchodzi 15lecie. Na brak pacjentów nie możemy narzekać, jesteśmy już trochę dinozaurem na lokalnym rynku usług fizjo, ale nie chcemy, aby to uśpiło naszą czujność 😉 Od kursu oczekuję wskazówek w którą stronę prowadzić marketing firmy, która istnieje na rynku od lat, co jeszcze można zrobić. A zaufałam po pierwszym Waszym live. No i dlatego, że mądrzy ludzie z Was.

polecający zdrowybiznes

Hejka 😁 jestem na finiszu studiów (obrona 27.06) I pracuje jako "asystent" fizjoterapeuty - od masowania i trenowania czyli zeby w ogóle moc cos w miare legalnie porobic przy pacjentach i z tego zarobić + znajduje i dojeżdżam do pacjentów głównie bólowych, znalezionych na fixly i z polecenia. W taki sposób dzialam już 1.5 roku. Najlepiej czuje się w ortopedii a zwłaszcza jeśli chodzi kolanka i kregoslupy 😊 na kurs się zdecydowałem bowiem chciałbym jak najszybciej otworzyć własny biznes (w tym moze jakos bez konieczności wyrobienia 3 lat stażu) a zaufałem wam z uwagi na drogę jaką sami przeszliście, czyli z niewielkiego gabinetu do czegoś o czym sam marzę by osiągnąć 🙂 A i pracuje w 75% ruchowo a w 25% manualnie 😅

polecający zdrowybiznes

Cześć, zajmuje się fizjoterapia Stomatologiczna w Warszawskim Międzylesiu. Nie mam problemu z klientami jak na razie grafik zapełniony na cały miesiąc. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chce rozwijać swój biznes bo mam na to sporo pomysłów. Dlaczego wybrałam kurs ? chyba dlatego że lubię uczyć się od lepszych i podejmować wyzwania. Po za tym lubię iść pod prąd, działać na własnych zasadach. Przyznam że na początku kiedy zaczęłam obserwować ciebie Michał Dachowski to wkurzales mnie 😂🙃 sorry za szczerość. Po tem było już z górki po jakimś live uznałam że w sumie gadasz z sensem. Ale wrażenie na mnie zrobila twoja żona ! To jest kobieta petarda ! A ja uwielbiam osoby które mają wiedzę, obeznanie i do tego lekkość w przekazywaniu wiedzy. 😁

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 jestem fizjoterapeutą i trenerem przygotowania motorycznego. Przez 7 lat pracowałem w tych obszarach w akademii piłkarskiej i kadrach młodzieżowych. Pół roku temu zrezygnowałem z tych funkcji i założyłem https://pro-balans.pl/ wynajmując gabinet i małą salę do treningu https://www.albatrosmed.pl/ . Obecnie 80% moich klientów to zawodnicy, którzy przez te kilka lat mieli ze mną kontakt na treningach, zgrupowaniach. Od kursu oczekuje, że pomoże trafić do mnie osobom, które mnie nie znały wcześniej. Obecnie mam 6-8 pacjentów dziennie i chciałbym zatrudnić osobę do pomocy. Zaufałem Wam, ponieważ przesłuchiwałem podcasty Zdrowego Biznesu 🙂

polecający zdrowybiznes

Czołem! Jestem Kamil Ciężki Trener i jestem terapeutą ruchowym, pracuje tylko ruchem, od prawie 2 lat prowadzę swoje studio w Białymstoku. Mam pełny grafik i wydaje mi się wysokie ceny i nie wiem co dalej, jak zrobić kolejny krok w kierunku zatrudnienia pracownika i tego tez oczekuje od kursu. Poza tym wszystko co robi Michał Dachowski jest dobre 🤷 i dlatego tu jestem 🙂 Pozdrawiam Was wszystkich!

polecający zdrowybiznes

Cześć, studiuję fizjo i zaczynam pracować jako trener/terapeuta ruchowy. Zależy mi na budowaniu swojej marki i trafieniu z treściami do grupy z którą chciałabym pracować. Obecnie pracuje 'u kogoś' i zapewne przez jakiś czas na pewno jeszcze tak będzie stąd interesuje mnie temat negocjowania warunków współpracy. Póki co próbuje sił w ig. W planach strona itd. I na to czekam. A Dachowskim zaufałam, bo widzę że to co robią jest dobre. Therapy to najlepszy argument.

polecający zdrowybiznes

Z dużym opóźnieniem,ale nadrabiam! 😉 Cześć jestem fizjoterapeutką oraz trenerem. Od dwóch lat prowadzę własny gabinet, od 10 lat pracuje dla PZbad, aktualnie prowadząc ośrodek juniorski kadrowy i zaczynam prowadzić treningi indywidualne,ale brakuje mi na to czasu:) Chce się dalej rozwijać, wiem,że muszę ruszyć z social mediami,dlatego jestem tutaj,aby mieć motywację do zrobienia tego. Znam Michała, dlatego wiem,że to jest dobry wybor;)!

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 od kilku lat pracuję jako fizjo, od 1,5 roku w swoim gabinecie! Zależy mi na wypełnieniu grafiku. W niedalekiej przyszłości przeprowadzam się do nowego miasteczka i początkowo mam w planach prowadzić praktykę w dwóch gabinetach. Chciałabym jak najszybciej zdobyć nową grupę pacjentów w nowym miejscu. Mam problem z otworzeniem się na social media:/ a może bardziej z wyrażaniem siebie i reklamowaniem swojej pracy. Wybrałam ten kurs, bo przekonaliscie mnie webinarami i innymi zabawkami w social media. Liczę na owocną współpracę 🙏

polecający zdrowybiznes

Cześć. Jestem fizjoterapeutą. Pracuje z pacjentami z problematyką ortopedyczna w Poznaniu. W swojej pracy wykorzystuje techniki manuale jak i szeroko pojętym ruch. Uczestnicząc w kursie chciałbym rozwinąć umiejętności marketingowe i zacząć skuteczniej wcielać je w życie:) Jako kursant Balckroll Therapy nie musiałem się długo zastanawiać nad zaufaniem 😉