Co fizjoterapeuta musi brać pod uwagę zakładając praktykę

Fizjoterapeuci, którzy decydują się na założenie działalności gospodarczej w formie indywidualnej lub grupowej praktyki fizjoterapeutycznej podobnie jak w przypadku każdej innej działalność, aby osiągnąć sukces powinni zadbać o szczegóły organizacyjne i wizerunkowe.

O tym jakie aspekty „nie fizjoterapeutyczne” należy brać pod uwagę otwierając praktykę fizjoterapeutyczną radzą przedsiębiorcy i założyciele „Fizjo4life” Karolina i Michał Dachowscy.

MD: Jest bardzo dużo tych szczegółów i wiele różnych poza-terapeutycznych aspektów, o które należy zadbać. Wymienienie wszystkich jest ciężkie, bo mówimy tu i o umiejętnościach zarządzania, znajomości przepisów prawnych i księgowości, marketingu, a w tym social mediów, planowaniu i budżetowaniu, czy na przykład optymalizacji procesów rejestracji – kolejność oczywiście przypadkowa.

KD: W dzisiejszych czasach rynek jest bardzo wymagający, gdyż w znacznej mierze opiera się o jakość naszych działań w sieci. To tam najczęściej jest nasz klient, a efektywne dotarcie do niego i pozyskanie go spośród licznej konkurencji wymaga niemałego zaangażowania w postaci dbałości o wizerunek i pozycjonowanie w internecie.

MD: Jest tak dużo do ogarnięcia, że trzeba mieć naprawdę głowę na karku i szerokie zainteresowania, nie tylko w dziedzinie fizjoterapii, aby taką działalność gospodarczą prowadzić. Tym bardziej, że i przepisy, i trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie czasami.

Red: Nie każdy fizjoterapeuta jest zainteresowany pracą na „własny rachunek”. Czy o takim wyborze zawodowym decydują okoliczności zewnętrzne czy może raczej szczególne cechy charakteru czy predyspozycje osobowościowe fizjoterapeuty?

KD: Przed podjęciem decyzji o założeniu własnej działalności warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę jest dla mnie ważne? Jeżeli lubisz pracować z pacjentem, daje Ci to satysfakcję i realizujesz się w tym, założenie własnego biznesu może stać się pierwszym krokiem do podcięcia sobie skrzydeł. Niestety, dodatkowe obowiązki, które wskakują na nasze barki, w znaczący sposób skracają czas poświęcany terapii na korzyść czynności „biurowych” lub sprawiają, że zaczynamy w znaczący sposób wydłużać swój czas pracy kosztem czasu wolnego lub czasu na rozwój.

MD: Ja bym powiedział, że trzeba raczej odpowiedzieć sobie na pytanie – czy faktycznie chcesz pracować 24h na dobę? Bo prowadzenie swojej działalności to odpowiedzialność, która nie kończy się wraz z zamknięciem za sobą drzwi swojego gabinetu. Odpowiadając na pytanie, aby prowadzić działalność trzeba mieć w sobie żyłkę przedsiębiorcy i po prostu to lubić. W branży fizjoterapeutycznej da się zarobić pieniądze i to dobre, pracując u kogoś.

Red: To zacznijmy od początku. Może to prozaiczne, ale musimy nadać nazwę swojej praktyce. Na co trzeba być uważnym wybierając nazwę i z jakie mogą być konsekwencje nieprzemyślanych wyborów? (patrz: nazwy trudne do wymówienia/obcobrzmiące/wieloznaczne)

KD: Tak jak mówiliśmy w podcaście będącym pierwszym odcinkiem naszego Zdrowego Biznesu, czyli w odcinku o namingu – dobra nazwa jest bardzo często kluczem do sukcesu! To dzięki niej zapadamy w pamięci naszych potencjalnych klientów, dlatego warto poświecić stworzeniu dobrej nazwy i towarzyszącej jej identyfikacji wizualnej trochę więcej czasu. Pamiętajmy, że dobra nawa powinna być unikatowa, kreatywna i wyróżniająca się, jednocześnie najlepiej oddając charakter naszych usług.

MD: W procesie tworzenia nazwy warto sprawdzić, jakie są możliwości jej wykorzystania pod kątem dostępności domeny internetowej, profili społecznościowych, a także zbieżności z nawami konkurencji. Odradzałbym nazwę anglojęzyczną ze względu na ewentualne problemy z wymową czy pisownią, czy zastosowanie akronimu, biorąc pod uwagę brak klarownego przekazu. Wiele case studies dotyczących tego tematu omawiamy właśnie w swoim pierwszym odcinku zdrowo-biznesowych rozmów.

Red: Mamy już zarejestrowaną praktykę fizjoterapeutyczną. Jak sprawić, aby pacjenci się do nas zgłaszali i byli zadowoleni nie tylko z fachowej pomocy, ale też z obsługi ich, jako klientów?

MD: Marketing każdej firmy to złożony proces, od postawienia stron www po założenie i prowadzenie systematycznej i angażującej komunikacji w social mediach różnej maści, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.


KD: Marketing nie może opierać się tylko na instagramie czy facebooku, a z takiego założenia wychodzi dziś dużo osób. To ogół spraw, którymi trzeba się zająć profesjonalnie (a to oznacza również przeznaczenie na nie budżetu).

MD: Nowoczesny marketing nie opiera się wyłącznie na pozyskiwaniu nowych klientów, a dbałości o utrzymanie stałych. Błędem wielu specjalistów jest twierdzenie, że nie muszę się już reklamować, bo mam swoją bazę klientów – niestety – konkurencja jest duża, a klient zmienny, dlatego o swoją komunikację i widoczność w sieci warto dbać cały czas.

KD: Pacjent, aby z nami został, musi czuć, że o niego dbamy i nieustannie zabiegamy – tutaj kłania się cała paleta umiejętności miękkich, ale nie tylko. Klimat, wystrój gabinetu, jakość obsługi recepcyjnej to w dzisiejszych czasach kluczowe aspekty, które oprócz naszego „fachu w rękach” decydują o tym, jaki jest całokształt oceny naszego miejsca.

Red: Jedną z kluczowych decyzji jakie musi podjąć fizjoterapeuta prowadzący własną praktykę jest wybór sposobu zapisywania się pacjentów. Na zatrudnienie osoby do obsługi recepcji większość z praktyk nie będzie się decydowała, z powodów finansowych. Jakie są zatem inne możliwości na rynku? Czy jest to obecnie wybór między zapisami online a telefonicznym umawianiem wizyt? Jakie są wady i zalety obu sposobów?

MD: W dobie Internetu nie wyobrażam sobie prowadzenia kalendarza „na kolanie”. Zapisy online to must have każdego biznesu, który chce się liczyć na rynku. Pacjent jest wygodny, tak jak my, ceni swój czas i chce mieć możliwość szybkiego zapisu o dowolnej dla siebie porze. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych jednoosobowych działalności, gdzie w trakcie wykonywania zabiegu, nie możemy odebrać telefonu. Zasada jest prosta – nie odbierzesz telefonu, tracisz klienta, a wtedy wszystkie twoje działania marketingowe przeznaczone na jego pozyskanie są automatycznie „wywalone w błoto”.

KD: W większych biznesach z kolei posiadanie recepcji jest nieunikniona, bo spina całość działań i sprawuje pieczę również nad internetowym systemami zapisów, jednak w znaczący sposób pozwala zoptymalizować jej czas pracy ograniczając liczbę odbieranych telefonów z chęcią zapisu. Czy widzimy wady zapisów online? Zdecydowanie nie! Kwestia wyboru oprogramowania, które najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom. Dobre programy oferują również takie funkcjonalności, jak system automatycznych powiadomień, możliwość wprowadzenia przedpłat, wirtualne karty pacjenta, czy szeroko pojęta analityka, która pozwala nam kontrolować efektywność naszego biznesu.

Red: Czy polecacie Państwo wprowadzenie potwierdzania umówionych już wizyt (np. drogą sms-ową) oraz jak zapanować nad odwoływaniem wizyt przez pacjentów?

KD: Oczywiście sms-y i potwierdzenia są obowiązkowe, samo odwoływanie lub niepojawianie się to jeden z największych problemów, który dotyka wszystkie usługi, nie tylko fizjoterapeutyczne. Kluczem do ich skuteczności jest właściwe zarządzanie nimi, tak aby sms był wysyłany w odpowiednim czasie przed rozpoczęciem wizyty. Ale oczywiście automatyczne powiadomienia nie dają nam 100% gwarancji, że pacjent pojawi się na wizycie – dają nam pewność, że z naszej strony wszystkie możliwe działania zabezpieczające się przed ewentualną nagłą rezygnacją z naszej usługi zostały zachowane. Kluczem do ograniczenia takich sytuacji jest edukacja! Trzeba mieć bardzo dobrze rozwinięte umiejętności miękkie, które sprawią, że tych odwołań będzie mniej…

MD: … albo będą faktycznie spowodowanie czymś ważnym. Statystyki mówią, że jeśli odwołanych jest około 10% wizyt z całego miesiąca, to nie należy się tym przejmować, bo to norma i próba zejścia do zera jest trochę taką walką z wiatrakami. I nic tego nie zmieni, nawet nasze uporczywe sms-y. Dlatego najważniejsze jest “wychowanie” pacjenta za pomocą technik miękkich.

Red: Czy fizjoterapeuci powinni mieć spisany i udostępniany pacjentom regulamin m.in. opisujący zasady zapisów i odwoływania wizyt? Może to być pomocne w wielu nieprzyjemnych, spornych sytuacjach z pacjentami?

KD: Oczywiście, że tak! Regulamin prowadzonych usług czy obiektu, to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który Pacjent powinien zaakceptować przed rezerwacją usługi. Oczywiście nie łudźmy się, że pacjenci czytają regulaminy, ale w sytuacjach spornych jest to dla nas swego rodzaju „bufor bezpieczeństwa”. Oczywiście, jeżeli taka sytuacja nastąpi warto pamiętać o tym, że kłótniami nic nie wskóramy i zasłanianie się papierkiem z regulaminem nic nie da.

MD: A ta kłótnia może być ostatnią naszą konfrontacją z tym pacjentem. Każde tego typu sytuacje warto rozwiązywać indywidualnie, biorąc pod uwagę całą historię wizyt pacjenta. Ale z drugiej strony, jeżeli jest to sytuacja nagminnie się powtarzająca, lepiej nie mieć pacjenta, który bardzo często odwołuje wizyty za późno, bo sam regulamin nas przed tym nie uchroni. Najlepsza jest rozmowa i jasne przekazani zasad na jednym z pierwszych spotkań. Ewentualnie dobra reprymenda po nieodbytej wizycie.

Red: Jak wypełniać „dziury” w grafiku, związane z odwoływaniem wizyt przez pacjentów?

MD: Jedną z najgorszych praktyk jest robienie promocyjnej ceny na taką usługę w celu jej szybkiego wypełnienia. Informowanie, że mamy taniej daną godzinę, może mieć negatywne skutki długofalowo – przyzwyczaimy naszych pacjentów do oczekiwania na takie okazje, co utrudni zapełnianie się kalendarza w przód. Informujmy za pomocą np. social media, że zwolnił się termin, ale nie obniżajmy ceny. W takich sytuacjach dobrze znać swoich pacjentów, wiedzieć skąd są i bezpośrednio się do nich odezwać z propozycją danej wizyty lub zacząć prowadzić tak zwane listy rezerwowe…

KD: ..I tutaj ponownie kłania system zapisów online, który w zależności od oprogramowania może posiadać funkcjonalność „waiting list”, które automatycznie wysyłają sms o dostępności danej usługi pacjentom, którzy są zainteresowani pierwszym dostępnym terminem u danego specjalisty. Dużą przewagą tego rozwiązania jest fakt, że wiele wizyt jest odwoływanych w godzinach wieczornych, poza godzinami naszej pracy, co w tym przypadku pozwala pozyskać nam pacjenta, nawet wtedy, kiedy aktualnie nie mamy nad tym kontroli. Zapisy online to tylko i wyłącznie sytuacja „win-win” – pacjent może zrezygnować z usługi poza godzinami naszej pracy, a kolejny może się bez problemu zapisać. Dzięki tym rozwiązaniom luki uzupełniają się bez naszej wiedzy.

Red: Przechodząc do zagadnień związanych z budową marki oraz zdobywaniem nowych klientów-pacjentów. Wiemy, ze najskuteczniejszy jest tzw. marketing szeptany i nic nie zastąpi opinii zadowolonego pacjenta, ale czy możemy wykorzystywać też do celów promocyjnych social media? W jaki sposób rozpocząć promowanie siebie i swojej firmy w internecie?

MD: Po prostu trzeba zacząć to robić! Bardzo często powtarzam: “Progres nie perfekcja”. Komunikacja na social mediach powinna być nie tylko spójna z charakterem naszych usług, ale przede wszystkim systematyczna. Oczywiście, że pierwsze nasze kroki na platformach społecznościowych nie będą łatwe, ale w dzisiejszych czasach obecność tam jest niezbędna, w szczególności, że jest to miejsce, gdzie naszym pacjentom najłatwiej wyrazić pozytywną opinię na nasz temat.


KD: Świat oczywiście nie stoi na like’ach i share’ach, ale social media są najlepszą platformą do zbierania pozytywnych opinii, bo praktycznie każdy ich używa, a wiele osób sugeruje się opiniami innych na temat danego miejsca czy specjalisty umieszczonymi właśnie na SM. Nasza obecność i aktywność na social mediach jest swego rodzaju zaproszeniem do tego, aby chętniej dzielić swoimi wrażeniami na nasz temat w szeroko pojętej sieci.

Red: Przypomnę, że fizjoterapeuci mają możliwość zakładania swoich wizytówek w wyszukiwarkach dla pacjentów takich jak: znajdzfizjoterapeutę.pl . Warto zapewne zadbać, aby korzystać z wszelkich metod dotarcia do pacjentów? Kolejny raz potwierdza to zasadę, ze opłaca się być dobrze poinformowanym?

KD: Wszystkie tego rodzaju wpisy są bardzo potrzebne, bo budują świadomość naszej marki i ruch na stronie…

MD: … Ale aby kierować pacjentów na naszą stronę musimy zadbać o to, aby nasza strona internetowa była dobrze zrobiona, aby była na niej łatwość zdobywania dalszych informacji o nas (w szczególności kontaktowych), a także jasna i klarowna zachęta do współpracy z nami w postaci „call to action”. Jeden taki portal nic nie znaczy, ale 30 różnych już tak. Warto tam być, ale nie przeceniałbym ich znaczenia jako coś, co przyniesie nam nieograniczenie dużą liczbę pacjentów.

KD: Na portalach chce być każdy, sztuka to dobre wyróżnienie się. Im bardziej indywidualny, unikalny wpis, tym większa może być jego skuteczność.

UDOSTĘPNIJ UDOSTĘPNIJ

Nasze studio w liczbach

Zaufali nam

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 obecnie jestem na 4 roku fizjoterapii i pracuje jako masażystka. Prowadzę swojego Instagrama (twoja.ulubiona.fizjo) na którym pisze o fizjoterapii uroginekologicznej którą chcę się zajmować w przyszłości 🙂 od kursu oczekuje pomocy w zdobyciu większej Wiedzy na temat tworzenia skutecznych reklam. Chciałabym rozwinąć mój insta profil oraz zdobyć więcej klientek na masaże. A zaufałam wam bo długo was obserwuje 😉

polecający zdrowybiznes

Część 😊 no to łamiemy to lody 😉 jestem mikroprzedsiębiorcą a w zasadzie to samozatrudnionym czyli prowadzę mały gabinet gdzie działam sam. Niestety może trochę wstyd się przyznać ale od już 4 lat walczę w zasadzie o każdego pacjenta żeby się utrzymać jak gąbka na powierzchni. Wiem, że wiele błędów popełniłem i to głównie właśnie w kwestii rozszerzania informacji na temat tego czym się zajmuję i że wgl jestem na rynku. Mam stronę internetową (jeżeli chcielibyście zobaczyć to proszę 😉 www fizjokf.pl ) także insta i FB ale zwyczajnie brak mi weny być może umiejętności aby to prowadzić i tutaj chętnie bym uzyskał pomoc żeby wiedzieć jak to robić oraz aby zyskać więcej pacjentów/pracy/pieniążków 😊 a zaufanie ponieważ pokonaliście mnie podczas webinarów, no kurcze po prostu widać że wiecie o czym mówicie 😁

polecający zdrowybiznes

Hej 🙂 Jestem fizjoterapeutą. Trochę doświadczenia w pracy zdążyłem już nabyć, długo się zbierałem w sobie aż wreszcie otworzyłem swój gabinet rok temu w Opolu (https://gabinet-moveo.pl/). W zasadzie Zdrowy Biznes jest z Moveo od samego początku, a to za przyczyną kanału na YT i filmów tam zamieszczonych. Z uwagą wysłuchałem wszystkich, więc niewątpliwie miały jakiś udział w obecnej formie mojego gabinetu. Poza tym użytkownik Maila od Serca i Fizjoksiążki. Oba tematy potraktowałem jako typową inwestycje w firmę i było warto. Mój cel jest ambitny, to podwojenie liczy pacjentów gabinetowych i stopniowe wygaszanie wizyt domowych, które świadcze w martwych dla mnie godzinach porannych. Fb i Insta istnieją, staram się, zobaczymy jaka będzie ocena 🙂 PS. Stronkę stawiałem sam, więc liczę się z tym, że pewnie wiele do poprawy tam będzie, i zapewne Zdrowy Biznes to odpowiednie miejsce żeby się w tym kierunku dokształcić.

polecający zdrowybiznes

Cześć 😊 Jestem magistrem fizjo oraz trenerem personalnym. Pracuje głównie ruchowo, czasem masuje. Moim celem jednak jest głównie praca terapeuty ruchowego. Na kursie mam nadzieję zdobyć potrzebną wiedzę jak pozyskiwać pacjentów na terapię ruchową. Uważam że Dachowscy robią super robotę jako fizjo i szkoleniowcy więc dlatego zapisałam się na kurs. Moja strona: http://treningplusfizjoterapia.pl

polecający zdrowybiznes

Hej 😉 Od kwietnia prowadzę własny gabinet połączony z małą salka do ćwiczeń. Jestem magistrem fizjoterapii. Na chwilę obecną jest to moje jedyne miejsce zatrudnienia. Mam ok 3-4 pacjentów dziennie. W przeszłości mocno angażowałem się w Nordic Walking, wtedy prowadziłem już swój fanpage. Od kursu oczekuje pomocy w rozwinięciu swojej sieci klientów. Tworzeniu sensownych postów na insta i FB. Chciałbym specjalizować się w terapii stawów skroniowo żuchwowych. Nawiązać kontakt z lokalnymi dentystami. Jeszcze nic w tym kierunku nie robiłem, to jest mój plan. Zaufałem bo śledzę Wasze sociale i widzę że robicie dobrą robotę i jesteście szczerzy w tym co mówicie 😉 Mój FB Fizjotrening - Pan od kijków Mój insta: panodkijkow

polecający zdrowybiznes

Cześć:) pracuję w Centrum Synergia od 9 lat, a gabinet w tym roku obchodzi 15lecie. Na brak pacjentów nie możemy narzekać, jesteśmy już trochę dinozaurem na lokalnym rynku usług fizjo, ale nie chcemy, aby to uśpiło naszą czujność 😉 Od kursu oczekuję wskazówek w którą stronę prowadzić marketing firmy, która istnieje na rynku od lat, co jeszcze można zrobić. A zaufałam po pierwszym Waszym live. No i dlatego, że mądrzy ludzie z Was.

polecający zdrowybiznes

Hejka 😁 jestem na finiszu studiów (obrona 27.06) I pracuje jako "asystent" fizjoterapeuty - od masowania i trenowania czyli zeby w ogóle moc cos w miare legalnie porobic przy pacjentach i z tego zarobić + znajduje i dojeżdżam do pacjentów głównie bólowych, znalezionych na fixly i z polecenia. W taki sposób dzialam już 1.5 roku. Najlepiej czuje się w ortopedii a zwłaszcza jeśli chodzi kolanka i kregoslupy 😊 na kurs się zdecydowałem bowiem chciałbym jak najszybciej otworzyć własny biznes (w tym moze jakos bez konieczności wyrobienia 3 lat stażu) a zaufałem wam z uwagi na drogę jaką sami przeszliście, czyli z niewielkiego gabinetu do czegoś o czym sam marzę by osiągnąć 🙂 A i pracuje w 75% ruchowo a w 25% manualnie 😅

polecający zdrowybiznes

Cześć, zajmuje się fizjoterapia Stomatologiczna w Warszawskim Międzylesiu. Nie mam problemu z klientami jak na razie grafik zapełniony na cały miesiąc. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i chce rozwijać swój biznes bo mam na to sporo pomysłów. Dlaczego wybrałam kurs ? chyba dlatego że lubię uczyć się od lepszych i podejmować wyzwania. Po za tym lubię iść pod prąd, działać na własnych zasadach. Przyznam że na początku kiedy zaczęłam obserwować ciebie Michał Dachowski to wkurzales mnie 😂🙃 sorry za szczerość. Po tem było już z górki po jakimś live uznałam że w sumie gadasz z sensem. Ale wrażenie na mnie zrobila twoja żona ! To jest kobieta petarda ! A ja uwielbiam osoby które mają wiedzę, obeznanie i do tego lekkość w przekazywaniu wiedzy. 😁

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 jestem fizjoterapeutą i trenerem przygotowania motorycznego. Przez 7 lat pracowałem w tych obszarach w akademii piłkarskiej i kadrach młodzieżowych. Pół roku temu zrezygnowałem z tych funkcji i założyłem https://pro-balans.pl/ wynajmując gabinet i małą salę do treningu https://www.albatrosmed.pl/ . Obecnie 80% moich klientów to zawodnicy, którzy przez te kilka lat mieli ze mną kontakt na treningach, zgrupowaniach. Od kursu oczekuje, że pomoże trafić do mnie osobom, które mnie nie znały wcześniej. Obecnie mam 6-8 pacjentów dziennie i chciałbym zatrudnić osobę do pomocy. Zaufałem Wam, ponieważ przesłuchiwałem podcasty Zdrowego Biznesu 🙂

polecający zdrowybiznes

Czołem! Jestem Kamil Ciężki Trener i jestem terapeutą ruchowym, pracuje tylko ruchem, od prawie 2 lat prowadzę swoje studio w Białymstoku. Mam pełny grafik i wydaje mi się wysokie ceny i nie wiem co dalej, jak zrobić kolejny krok w kierunku zatrudnienia pracownika i tego tez oczekuje od kursu. Poza tym wszystko co robi Michał Dachowski jest dobre 🤷 i dlatego tu jestem 🙂 Pozdrawiam Was wszystkich!

polecający zdrowybiznes

Cześć, studiuję fizjo i zaczynam pracować jako trener/terapeuta ruchowy. Zależy mi na budowaniu swojej marki i trafieniu z treściami do grupy z którą chciałabym pracować. Obecnie pracuje 'u kogoś' i zapewne przez jakiś czas na pewno jeszcze tak będzie stąd interesuje mnie temat negocjowania warunków współpracy. Póki co próbuje sił w ig. W planach strona itd. I na to czekam. A Dachowskim zaufałam, bo widzę że to co robią jest dobre. Therapy to najlepszy argument.

polecający zdrowybiznes

Z dużym opóźnieniem,ale nadrabiam! 😉 Cześć jestem fizjoterapeutką oraz trenerem. Od dwóch lat prowadzę własny gabinet, od 10 lat pracuje dla PZbad, aktualnie prowadząc ośrodek juniorski kadrowy i zaczynam prowadzić treningi indywidualne,ale brakuje mi na to czasu:) Chce się dalej rozwijać, wiem,że muszę ruszyć z social mediami,dlatego jestem tutaj,aby mieć motywację do zrobienia tego. Znam Michała, dlatego wiem,że to jest dobry wybor;)!

polecający zdrowybiznes

Cześć 🙂 od kilku lat pracuję jako fizjo, od 1,5 roku w swoim gabinecie! Zależy mi na wypełnieniu grafiku. W niedalekiej przyszłości przeprowadzam się do nowego miasteczka i początkowo mam w planach prowadzić praktykę w dwóch gabinetach. Chciałabym jak najszybciej zdobyć nową grupę pacjentów w nowym miejscu. Mam problem z otworzeniem się na social media:/ a może bardziej z wyrażaniem siebie i reklamowaniem swojej pracy. Wybrałam ten kurs, bo przekonaliscie mnie webinarami i innymi zabawkami w social media. Liczę na owocną współpracę 🙏

polecający zdrowybiznes

Cześć. Jestem fizjoterapeutą. Pracuje z pacjentami z problematyką ortopedyczna w Poznaniu. W swojej pracy wykorzystuje techniki manuale jak i szeroko pojętym ruch. Uczestnicząc w kursie chciałbym rozwinąć umiejętności marketingowe i zacząć skuteczniej wcielać je w życie:) Jako kursant Balckroll Therapy nie musiałem się długo zastanawiać nad zaufaniem 😉